Péče o pleť

10. února 2011 v 12:33 | Wendi |  Beauty
To je snad to nej nej nej nejdůležitější! :)
Proto vám sem dám pár rad a návod jak pečovat o svou pleť a to jak denně, tak i občasně. No to pochopíte když si to přečtete xD
(Je to z vlastní zkušenosti a funguje to dobře proti akné :D U mě to moc pomáhá, ale pokud u vás ne, tak to možná bude typem přípravků a nebo typem pleti ;))

Cé.Čé. :D


Akné
Asi to znáte...u každého se projevuje jinak. Někomu sejednou za čas na obličeji objeví jeden velký pupínek, ale který se drží několik dní a nechce pryč. Někdo má zas po celý rok obličej posetý malými beďárky a někdo má oboje. Někdo má to štěstí, že nemá žádné a nebo jen občas nějaký ten malý. Tak to mám já. Ale jednou za čas se objeví i ten velký no...
Všude to vidíte: Jezte zdravě, Nejezte tučné a mastné jídlo...Proč to tady zmiňuju?? To je totiž jeden z mnoha důvodů, proč máte akné. Všimněte si, když dělají reklamu proti obezitě, tak vyfotí většinou někoho, kdo jí něco z fastfoodů. A teď detail na jeho/její pleť. Asi jí nebude mít krásnou, hlaďounkou. Ne, bude mastná! Proto se podívejte na svou pleť. Jaká je? Máte beďary, ale máte normální pleť? (nebo dokonce suchou) Tak to tímhle nebude. Máte tzv.T-zónu? (T-zóna je typ smíšené pleti a zřejmě typ nejčastější. Vede přes čelo a odbrady přes nos k čelu. Tvoří se takové Téčko. Tváře, líce, spánky jsou většinou v normálu) Tak byste to měli trochu omezit a dát si místo toho nějakou zeleninu nebo ovoce. Máte mastnou pleť celou? Přiznejte si..co mastného často jíte? Omezte to a budete o krok blíž k čisté pleti. (Pijte hodně čisté vody ;)
Vy mi nevěříte? :D Všiměte si občas jak někteří "kucí",kteří obracejí hranolky v Mekáči nebo KFC vypadají. Máte to i v Simpsonových :D A to je další věc. Ani to nemusíte konzumovat a stejně se to na vás může podepsat. Proto se vyhýbejte friťákům (olejovým) a dělejte si hranolky v troubě.
http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/na/na-brade-pupinek.jpg
Věřte nebo ne, ale důvodem akné může být i přehnaná stydlivost a nervozita. "Celý den" jste rudí a potíte se. A kde se asi hodnbě zpotíte, hm? (Když nepočítám podpaždí a ruce ;D) Na obličeji.....a když v "tom" budete chodit celý den...copak se asi druhý den neobjeví na obličeji? :D
Pro tohle je dobré zvýšit si sebevědomí (to probereme až jindy :)), ale zatím je potřeba dobrá večerní hygiena. (Viz.níže)

Beďary NIKDY neškrábeme!!!! (A nevymačkáváme!) Tak se vám ještě ke všemu vytvoří jizvy a bude to trvat ještě dýl to hojení. Nechte pupen tak, jak je a pouze ho přemalovávejte korektorem.  Moje starší sestra si vždycky beďar rozškrábe a pak se diví :D :)

Existuje spooouuusta přípravků na akné..takže musíte hledat a zkoušet :)

Denní péče o pleť

(Tak jak byste měli denně pečovat o svou pleť)
Ráno:
  • Nejprve pleť opláchneme
  • Namočíme tampon do pleťové vody a pečlivé jím otřeme obličej (tím se smyje pot, který se na vás usadil přes noc a nebudete v tom pak chodit celý den)
  • Použijeme denní krém na plať, ale jen lehkou vrstvu, aby se stačil vstřebat a vy ste pak mohli použít make-up (hlaně na čele, lících a u obočí)
Večer:
  • Pleť a oči opláchneme, tím si ušetříme práci při odličování
  • Použijeme kvalitní odličovač speciální na oči a make-up
  • Pleťové tónikum (=čistící pleťová voda)
  • Noční krém na pleť
  • (pokud se vám dobře nedaří odlíčit tužku na oči, vezměte si vatovou tyčinku a namočte jí z obou stran do odličovače. Potom s ní přejíždějte horní i dolní víčko těsně nad řasama)
Takhle by to nějak mělo vypadat každý den :) Moje mamka mi jednou řikala, že všechno co po mě chce, je abych se každý večer odličovala a to i kdybych přišla třeba ve tři ráno.
Co může hrozit, když se nebudete odličovat?? Padání řas a následně jejich ztráta, zanícení pleti-beďary, špatná pleť, černé tečky, jizvy,.....
http://files.viaweb.cz/Image/4/chci-dobre-vypadat-kosmetika/akne3.jpg

Speciální péče o pleť

(Věci, které byste měli také dělat, ale ne tak často)
Pleťová maska: Existuje spousta druhů masek. Slupovací nebo omývací. Krémové nebo gelové. Pokud si ji nechcete kupovat, můžete si ji jednoduše vyrobit ;) na internetu je spousta návodů.
Neznám nic  příjemnějšího, než když si udělám masku :D pleť je potom tak hebounká... ;)
Peeling: Dnes už existují různé domácí přípravky. Můžou být buď ty, které se nemusí používat denně, protože moc peť dráždí, ale i ty, které denně použít můžete, protože obsahují zklidňující složky. Vypadá to jako krém, ale jsou v něm malinké kuličky. Když to totiž dáte na pleť a začnete to jakoby roztírat, tak těmi kuličkami pohybujete a ony se třou o vaší pleť. Proto také mohou podráždit vaší pleť. Je to proti černým tečkám, předchází beďarům a taky na suchou kůži :)

Dobrých výsledků docílíte pravidelnou péčí o pleť. Neni to hned, když to uděláte jednou :D Jako že byste druhý den už neměli ani beďárek...

Pokud děláte ještě něco, co vám pomáhá, tak do toho :D já píšu jen ty "nutnější" věci. A..pokud se nehodláte nadále odličovat a stojíte si za tím, tak se raději ani neličte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama