Toulcův Dvůr

13. dubna 2010 v 21:09 | Wendi |  Stáje
Tak dneska bych chtěla napsat o Toulcově dvoře. Momentálně sem chodím do oddílu. Tento oddíl je na praze 10/15 a kdo by tušil, že ve městě je taková příroda! :)

...


Cena oddílu: 1850,- na čtvrt roku (jezdí se jen 3 čtvrtletí. V půlce června se končí a v půlce září zase začíná)
Kde: Praha 10-Hostivař
Jak tam: Autobusem 177/175 nejlépe ze Skalky na zastávku Toulcův Dvůr
Ustájení: NE
Hodiny: ANO

Program (denní):
Tak...budeme počítat, že přídete okolo půl třetí :) Pokud je málo lidí, tak se dou nasedlat koně, který sou potřeba na 1445 pro soukromé hodiny. Až budou vyčištění a nasedlaní, tak se pomůže dětem nasednout na koně a dotáhnout koníka. Potom se de kydat buďto ve předu ve stájích nebo vzadu u venkovních boxů. Vepředu i vzadu je to stejné: Vykydá se, podestele se, dá se seno na večer, do košů se dá seno na ráno, vepředu se zamete a vzadu se shrabou ,,výběhy". Potom když je vše okolo koní hotové, tak se dělají takové ty práce jako: schrabání dvorku, přeházení valníku, zahrabání stopy na jízdárně, adt.! Mezi tím se střídají soukromáci, takže se furt pomáhá nasedat a pořád se někdo sedlá a odsedlává :)
Okolo 4 až půl pátý se rozdělí koně a jezdí se na dvě skupiny (loty). Vždy se každý lot střídá, takže jeden den de první lot na jízdárnu a druhej na vyjdu a příští týden zase naopak. Potom se dojezdí a věčinou neni co dělat :D Možná shrabat seno z jízdárny a uklidit nářadí a pooořáád zametat... Pak když dojezdí poslední soukromáci, se koně pozavíraj, vyčistí, dá se jim jádro a de se domu :) Konec okolo 1900, ale v 1830 se už může odcházet
Areál:
-Přední stáje (6 boxů)
-Zadní boxy (asi 3 boxy? Ale je tam 5 koní :D a vepředu je jich 5)
-Sedlovna
-Stodola
-Jízdárna
-Kruhovka
-Mycí box
-Klubovna
-WC, Koupelna, Kancelář,...

Na co jsou hákliví:
-No asi na nic :) spíš ty děti co tam chodí, jako když třeba nepracujete. Nebo když koně připnete vazákem hned za udidlo atd.

Program (oběcný/roční):
-Docházka 1x týdně
-1x za měsíc povinná služba. Buď v sobotu odpoledne nebo v neděli dopoledne či odpoledne (na to je napsanej rozvrh)
-O prázdninách pořádají tábory
-1x ročně je zkouška na podkoňáka a koňáka
-Občas nějáké "závody"

Z mého pohledu:
-Mě se to tam zdá úplně fajn! Ale problém je, že se tam jen tak někdo nedostane no. Musíte už umět jezdit (krok, klus, cval), aby vás vzali do oddílu, ale mezi tim, co budete v pořadníku a budete čekat až se uvolní místo, můžete chodit na soukromé hodiny (195,- půlhodina). Je to prostě rekreační stáj, ve které zažijete úžasný vyjížďky, takže pokud se chcete věnovat nějaké jezdecké disciplíně, tak tam rači nechoďte jo.. xD páč to neni na nic zaměřený.


Něco málo:
-Jízdárna byla super (hlavně dyž sem měla Jeřabinu a nemohla jsem ji nacválat a nebo když na Hornu vybafl bubák a ona se z toho mohla zbláznit xD), Vyjížďky byli super (hlavně dyž sem jela na Bajce a řikam si: ,,joo tak v klusu se trochu táhne, tak ji teď hodně pobídnu!" a ona mi nacválá a nechce zastavit xD nebo když byla na zemi taková ta červeno-bílá páska a Bela ji se mnou skočí..:D) Prostě zábava :D
-Jinak..asi po čtvrt roce se dycky přiveze jeden nebo dva koně ze Šumavy a 2 nebo jeden zase odjedou. A takhle se to střídá.
-Jména koní (všech): Jizera, Jeřabina, Bajka, Pohoda, Komedie, Finta, Bela, Horna, Lesněnka, Paoma, Sára a "neoddílový": Lucky (Laky), Magdička
-Ti co už tam nejsou co znam :D: Satri, Mája
CELKOVÉ HODNOCENÍ:

****

* - no teda nic moc!
** - dá se
*** - dobrá stáj
**** - doporučuji!
***** - opravdu výborná stáj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni pokud jsi tu byl!

>>KLICK<< 100% (2682)

Komentáře

1 Ivča  :-* Ivča :-* | 14. dubna 2010 v 17:23 | Reagovat

Satri? :D Satyr xD jinak moc hezky napsaný :)

2 Wendi Wendi | Web | 15. dubna 2010 v 16:59 | Reagovat

[1]: AAA to je omyl :D jinak dííky :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama