KROK

17. dubna 2010 v 11:42 | Wendi |  Jízda na koni a vše okolo koní
Tak už sme to dopracovali na krok! :D
Myslím si, že už je na to vhodná doba..už umíme koně vyčistit, nasedlat, nauzdit, jak správně sedět, umíme nasednout a poznáme nějaké ty ochrany nohou koně a nějaké udidla a taky části uzdečky. Ještě víme co potřebujeme, když se rozhodneme pro jezdecký sport. Tak je tu krok! :D
Celý člááneeek :D


Krok obecně
Krok je čtyřdobý chod. Tj., že každá noha na zem dopadá zvlášť. Takže si při jízdě krokem můžeme říkat: raz, dva, tři, čtyři, raz, dva,... Nohosled je: Levá zadní, levá přední, pravá zadní, pravá přední. Krok je nejpomalejší chod. Zde na obrázku vidíte jak ty nohy jdou
A zde vidíte koně v kroku :)
Jízda v kroku
Pobídka do kroku je velmi jednoduchá -> pokud sedíme správně v sedle a máme prošlápnuté paty, tak se nám dají nohy do správné polohy. Stačí když koně zazačátku lehce pobídneme (stiskneme holeněmi) oběma nohama na jednou a pobídku držíme do té doby, než kůň vyjde krokem. Pokud držíte už dlouhou pobídku, ale kůň pořád nejde, můžete to zkusit ještě jednou a silněji a pokud pořád nevychází můžeme ho "nakopnout" či připlácnout bičíkem.
V kroku musíme sedět uvolněně, ale pořád ve správném sedu. Ruka jezdce se pohybuje s hlavou koně a nijak ho nebrzdí, ale zároveň otěže nejsou prověšené. Tělo jde mírně s pohybem koně, tím mírně myslím to, že hoodně lidí co sem viděla se v tom sedle hrozně "houpou" a tím narušují "klid" kroku.
V kroku koníka pobícíme střídavě levou a pravou nohou do každého kroku předních nohou. Abyste zjistili kdy de kůň přední nohou dopředu, koukněte se na jeho lopatky, ale většinou to poznáte. Např.: třeba podle toho, že kůň když zvedne hlavu a tím vy trochu přitáhnete ty otěže k tělu, tak to je znamení, že máte pobídnout. Koně, kteří chodí rychlím aktivním tempem do každého kroku pobízet nemusíme, ale ty línější, co se vám každou chvíli zastavují ano.
V kroku se dá dělat nejvíce cviků jak na koni, tak i jízdárenských. Krokem chodí hlavně začátečníci, a tím nemyslím, že profíci si to mastí jen cvalem :D Myslím, že začátečníci v něm jezdí více, třeba celou hodinu a při něm si všechno nacvičují. Njn než přejdeme ke klusu, musíme krok dobře ovládat :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou jezdeckou disciplínu děláte nebo byste dělat chtěli? :)

Parkur
Drezura
Western
Endurace
Cross-country
Dostihy

Komentáře

1 lucka526 lucka526 | 17. dubna 2010 v 12:22 | Reagovat

??O čem to mluvíš???Já tě ani neznám ani neznám tvůj blog a co dowloady přihlášení o čem to mluvíš??A nejsem žádná slečinka jo?

2 lucka526 lucka526 | 18. dubna 2010 v 13:32 | Reagovat

Co smím článkem?Furt nwm o čem mluvíš...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama